SEO

V dnešnom svete existuje na internete nespočetné množstvo rôznych webových stránok, článkov a publikácií. Každý sa snaží presadiť práve tú svoju stránku, tie svoje produkty, no pri takom množstve, ktoré sa nachádza na internete je to takmer nemožné.

Skratka SEO znamená v doslovnom preklade search engine optimization. Ak by sme to chceli preložiť do slovenčiny, môžeme použiť výraz optimalizácia webu pre rôzne vyhľadávače. To znamená, že SEO sa zaoberá procesmi ako čo najlepšie zviditeľniť a dostať do podvedomia webové stránky. Využívajú ho hlavne podnikatelia a obchodníci, ktorí chcú získať viac zákazníkov a chcú rozšíriť svoj predaj.

seo

Optimalizáciou sa však zaoberajú samotné firmy, ktorých úlohou je zviditeľniť stránky. Funguje to teda tak, že predávajúci si zaplatí službu SEO a tá mu v konečnom dôsledku zvýši predaj. Práve toto je hlavný dôvod, prečo je SEO populárne a oplatí sa doňho investovať. Ak sa pýtate na cenu tejto služby, bohužiaľ neexistuje jedna odpoveď. Odvíja sa od veľa individuálnych faktorov, no hrubý priemer môže byť okolo 1000 eur. Suma závisí od toho, či je potrebný programátor, ako je webová stránka doteraz rozšírená a od rôznych ďalších vecí. Nie je to malá suma, no treba vziať do úvahy, že SEO zamestnanec strávi desiatky hodín mesačne iba pri zviditeľňovaní jednej webovej stránky.

seo-nastroje

Hlavnou úlohou SEO pracovníka je v podstate dostať danú stránku na prvú stranu v Google vyhľadávači. Je to preto, lebo iba minimum ľudí pri vyhľadávaní prejde na druhú či tretiu stranu, tým pádom keby je stránka na druhej strane, jej zisk by bol výrazne nižší od tých stránok na prvej strane.

Ak ste obchodník, ktorý už má zákazníkov, no chcete ich mať ešte viac, SEO je pre vás správna voľba. Investícia do tejto služby sa zvykne vyplatiť hneď niekoľkonásobne. Využívajú ho cestovné kancelárie, autopožičovne, predajcovia kozmetiky a mnoho ďalších podnikateľov.