Ak SEO, tak kvalitné SEO

S priateľom sme si pred pár rokmi otvorili e-shop so zvieracími potrebami, krmivami, hračkami a inými drobnosťami. Po spustení však nešlo všetko tak, ako sme si predstavovali. S predajom to bolo naozaj slabé a v istom momente sme to chceli zabaliť. Raz nám ale prišiel mail od firmy, ktorá sa venuje SEO optimalizácii. Za túto službu nechceli nejako extra veľa peňazí a celé sa nám to celkom pozdávalo. S pánom sme si len telefonovali, pretože firma nesídlila v našej blízkosti. Keďže sme o SEO nevedeli nič, zdalo sa, že nám všetko pekne vysvetlil, všetko malo logiku, a preto sme si povedali, že ideme do toho.Nápis „SEO“ so stúpajúcou šípkou smerom nahor na modrom pozadí.jpg
Po pol roku sa však nedialo absolútne nič. Počítadlá na našom webe neukazovali ani o dvoch návštevníkov viac ako pred tým. Predaj nestúpal a keď som do Googlu zadala názov niektorého z našich produktov, e-shop ukázalo až na nejakej tretej strane vo vyhľadávači. Vtedy sa nám to už nejako prestalo pozdávať. Preto sme oslovili inú agentúru. Tí nám všetko vysvetlili ešte raz, na základe čoho sme veľmi rýchlo pochopili, prečo veci nejdú podľa plánov. Ten milý pán, ktorý nám tak strašne chcel pomôcť, jednoducho nerobil nič. Len od nás bral peniaze, raz za mesiac nám poslal nejaký krátky report, no v skutočnosti sa nedialo naozaj absolútne nič.
Keďže sme sa do SEO už pustili, povedali sme si, že to mu dáme ešte jednu šancu. Daná agentúra mala dobré referencie, našli sme viacero diskusií, kde boli ich bývalí zákazníci so službami naozaj spokojní, tak sme šli do toho.Symbol google chrome na mobile, ktorý je položený na červenom notese.jpg
Aj keď som celej optimalizácii už až tak neverila, po dvoch mesiacoch sa naozaj začalo niečo diať. Počítadlo na webe začalo pomaličky ukazovať vyššie čísla a dokonca prišlo i o niečo viac objednávok. Úplný zázrak sa stal asi po siedmych mesiacoch. E-shop klapal ako hodinky a s predajom to bolo viac ako ružové.
Ak teda premýšľate nad optimalizáciou vašich stránok, určite choďte do toho, no zásadne iba so serióznou a overenou agentúrou.