Cesta za vašim vysnívaným domovom a architekti

To, ako vyzerá a v akom sa nesie štýl domu, v ktorom bývame, je pomerne zásadné, pretože takéto prostredie by malo čo najlepšie zodpovedať nášmu vkusu a hlavne tomu, aby sme sa tam cítili dobre. Interiér alebo exteriér domu sa v nemalej miere musí držať určitej estetiky a dostatočnej atraktivity.

Máte nejaký preferovaný štýl alebo celkom konkrétnu predstavu, ako to chcete mať zariadené či zrekonštruované? OK, to sa vám pravdepodobne zíde, ak sa tieto predstavy pustíte realizovať. Aby ste však mali istotu, že takýto plán bude v skutočnosti fungovať a ide o to najlepšie riešenie, tak ešte predtým sa poraďte s architektom. S profesionálom vo svojom obore, ktorý pravdepodobne môže vychytať ešte mnohé detaily a poskytnúť vám ekonomicky či dizajnovo výhodnejšie riešenie. A to aj v prípade, ak si necháte zhotoviť návrh exteriéru domu Marek Uhliarik.

Interiér alebo exteriér či samotný projekt domu, v každom z týchto návrhov by vám mal poradiť skúsený architekt alebo projektant.

projekt, komunikácia

  • Možno si teraz myslíte, že takýto človek vám len začne kaziť predstavy o vašom dome snov. Môže to tak byť, ale rozhodne nemusí!

Záleží, na koho natrafíte, respektíve akého architekta si vyberiete. Poprezerajte internet, mnoho architektov má dnes svoje webové stránky, na nich aj portfólio projektov. Zistite si aj referencie a dosť vám môže napovedať tiež komunikácia s týmto človekom (zo začiatku najlepšie cez emaily). Pokojne zo začiatku oslovte aj viacerých architektov súčasne.

architekt, pale hor

  • Možno hľadáte architekta, ktorý by takýto projekt a celkový návrh zobral pevne do svojich rúk a možno naopak takého, ktorý by sa vedel prispôsobiť konkrétne vašim plánom.

V oboch prípadoch je šanca, že takého nájdete. Ideálom väčšiny zákazníkov je však najmä architekt, ktorý rešpektuje návrhy a názory svojich zákazníkov, no pochopiteľne musí do projektu zapojiť aj svoje vlastné odborné postrehy, úpravy a návrhy.