Filozofia známa ako vegetariánstvo

Rozmýšľate, že vyskúšate vegetariánstvo, ale neviete ako s ním začať Meditaciaajoga? Je to veľmi jednoduché, začnite od jednoduchých postupných krokov, začnite od mäsa. Vylúčenie mäsa z vašich pokrmov je prvý krok. Dnes už to nie je taký problém, pretoze na trhu je plno bezmäsitých jedál a pokrmov, ktoré sa dajú kúpiť a nahrádzajú mäso. Dokonca aj tí, ktorí sa stravujú počas dňa v reštauráciách, na denných menu, alebo fast foodoch si môžu takmer vo všetkých prevádzkach objednať niečo bezmäsité. Dnes už je vegetariánstvo pomerne známe v spoločnosti a dokonca máte už aj u nás na Slovenku vyslovene vegetariánske reštaurácie. Ako všetko aj vegetariánstvo sa delí na niekoľko skupín.

vegetariánstvo

Takže ak ste zvládli prvý krok môžete si napríklad pridať k mäsu ešte niečo a vylúčiť zo stravy napr. vajíčka, mliečne výrobky, alebo dokonca všetky živočíšné produkty. Alebo môžete ostať len pri mäse a nekonzumovať len to. Vo vegetariánstve máte naozaj veľa možností a závisí len na vás a vašich preferenciách a možnostiach akou cestou vo vegetariánstve sa rozhodnete ísť. Dnes už máte aj na internete alebo v mnoných knihách rôzne skvelé vegetariánske recepty.

šalát

Pri vegetariánstve si treba dávať pozor len na jednu vec a tou sú proteíny. Nezabudnite, že telo potrebuje proteíny, ktoré sú najviac zastúpené v mäse a živočíšných výrobkoch, ak ich úplne vylúčite je potrebné zaradiť do jedálnička čo najviac produktov rastlinného pôvodu, ktoré obsahujú proteín, sú nimi napríklad strukoviny. Avšak dnes už dostanete aj rastlinný alebo vegan proteín, ktorý si môžete dávať ako výživový doplnok. Ak sa chcete o vegetariánstve dozvedieť viac, alebo chcete vedieť o rôznych novinkách a podujatiach, či nájsť nové vegetariánske recepty, kliknite si na stránku Meditacia a joga, kde máte množstvo skvelých informácií práve z tejto oblasti.