Hodiny do vášho interiéru: Majte pojem o čase

Nástenné hodiny sú dekoračný a zároveň funkčne využiteľný prvok v interiéri, ktorý navyše ponúka pestré možnosti výberu. Výber môžeme prispôsobiť z hľadiska ich rôzneho štýlu a prevedenia. Toto sú v skratke dôvody, prečo aj v dnešnej dobe plnej smartphonov, počítačov a ďalších zariadení s digitálnym časom, zostáva forma nástenných hodín populárna aj naďalej a prakticky zostáva neodmysliteľným doplnkom každej domácnosti.

11983_12839__vyr_12578Moderne-hodiny-na-stenu-EKO-Loft-Piccolo-sive---30cm

Čas je totiž jedným z najpodstatnejších faktorov v našom živote a niekedy rozhodujú sekundy. Prakticky každý z nás je naučený pozrieť sa na aktuálny čas niekoľkokrát za deň. A najmä ak sme doma alebo v kancelárii, tak skôr, než by sme pozreli do mobilu, pozeráme automaticky na našu stenu, kde sú zavesené spoľahlivé hodiny. Tie sú navyše dekoračným prvkom, ktorý danú miestnosť ideálne dopĺňa.

  • Ako bolo spomenuté na začiatku, vyberať môžeme z rôznych možností a alternatív. Zo všetkého najskôr je však asi najdôležitejšie vedieť, či pre nás bude lepšia analógová alebodigitálna forma hodín.

Analógové predstavujú klasiku, čiže tri ručičky ukazujúce na sekundy, minúty a hodiny. Táto forma nevymiera a je obľúbeným štandardom. V tomto smere je zaujímavé, že v súčasnosti sa v Európe stávajú populárne najmä ekologické drevené hodiny na stenu.
Digitálnesú vlastne „digitálky“, teda čas udávaný v digitálnych číslach a spravidla majú oveľa kompaktnejšie, resp. menšie rozmery, čím sa ľahšie prenášajú a takisto umiestňujú na ľubovoľné miesto.

_vyr_12582Moderne-hodiny-na-stenu-EKO-Exact-sive-2---50cm

  • Pre zaujímavosť sa ešte hodí dodať, že na výber sú takisto tie atómové, ktoré udávajú čas v digitálnych číslach, ale nežiadajú manuálne nastavenie. Ukazujúautomatický časový údaj na základe zvoleného časového pásma.

Pre aký typ hodín sa rozhodnete, to je čisto individuálny posudok. Hodí sa však pripomenúť, že ak ich chcete umiestniť napríklad do kuchyne, nemali by vydávať hlučné „tikanie“ a mal by byť na nich dobre viditeľný časový údaj.