Šperky za babku, ktoré vyzerajú výborne!

Lacné, no vyzerajú výborne. O čom je reč? No predsa o strieborných šperkoch. Striebro je nepochybne najlacnejším drahým kovom, ktorý však aj napriek tomu pôsobí luxusne. Pri strieborných šperkoch sa však, predsa len, jeden háčik nájde. Kúsky, ktoré sú až príliš lacné, môžu lacno aj naozaj vyzerať. Ako to prekabátiť?
Žena s blond vlasmi, oblečená v orientálnom oblečení so šperkami.jpg

Nie je striebro ako striebro

Vezmime si napríklad také lacné strieborné náušnice. Jedny môžu vyzerať výborne, no druhé naozaj zle. V čom teda spočíva rozdiel? Oba šperky sú predsa vyrobené zo striebra. Rozdiel spočíva hlavne v ich konečnom spracovaní. Hovoríme o detailoch, ako sú napríklad spoje. Ak je šperk prevedený dostatočne precízne, bude vyzerať výborne aj vtedy, keď bude vyrobený len z kúska striebra.

Prečo je striebro drahé a lacnejšie?

Tak ako pri zlate, aj pri striebre platí, že jeden šperk môže stáť desať a druhý dvesto eur. Od čoho sa odvíja konkrétna cena strieborných alebo zlatých šperkov? Asi tušíte, že pôjde o rýdzosť. Áno, presne tak, o konečnej cene konkrétneho šperku, rozhoduje to, koľko striebra, zlata alebo iného kovu, sa v ňom reálne nachádza.

Pri strieborných šperkoch platí jedna výnimka. Žiaden šperk, nemôže byť vyrobený stopercentne – iba zo striebra. Tento kov totiž nemá vhodné vlastnosti na ohýbanie, lámanie a iné tvarovanie. K tomuto kovu musí byť vždy pridaný aj iný kov. Cena strieborných šperkov, sa teda odvíja od toho, koľko striebra obsahujú.Žena s hnedými vlasmi v strieborných šatách.jpg

Množstvo striebra v šperku ovplyvňuje aj jeho výzor a životnosť. Čím viac striebra, tým lepšie vyzerajúci a kvalitnejší šperk. Keďže však v tomto článku, rozoberáme hlavne lacné strieborné šperky, je potrebné podotknúť, že aj tie, môžu vyzerať výborne. Stačí ak ich budete kombinovať s kvalitným oblečením a inými doplnkami a hlavne sa o nich trošku starať. Lacnejšie striebro by ste mali častejšie leštiť a čistiť od nepekne vyzerajúcej – zašlej, čiernej farby. Takto budú aj lacné šperky, vyzerať ako skutočné šperky.