Urobte si poriadok v šuplíku na šperky

Zamotané retiazky, náhrdelníky a aby toho nebolo málo, medzi nimi ešte kvalitne zapletený prsteň po babičke. Vyzerá to presne takto aj u vás? Tak by ste si mali konečne urobiť poriadok. Pomotané šperky totiž nie sú problémom len vtedy, keď si ich chcete dať na seba. Takéto skladovanie im taktiež výrazne znižuje životnosť.

Škatuľky so šperkmi

Ako správne skladovať retiazky a náramky

Všetky tenké a jemné šperky, ako sú strieborné náramky http://gameon.sk/strieborne-sperky/naramky/42-31, či retiazky, by mali byť odložené samostatne. Môžete ich vložiť do jednotlivých vrecúšok, čo vám ale nezaručí, aby sa nezamotali, takpovediac samé do seba. Ak sú totiž retiazky, alebo náramky naozaj tenučké, aj ten najmenší uzlík môže spôsobiť ich pretrhnutie. Lepším riešením je teda klinček na stene, na ktorý ich zavesíte pekne jeden po druhom. Ak máte kreatívneho ducha, môžete si vyrobiť rôzne vešiačiky z konárov, alebo odpadového materiálu. Dajte však pozor na to, aby ste ich neumiestnili na priame slnko. Snažte sa ich taktiež uchrániť pred prachom.

S prsteňmi je to ľahšie

Skladovanie prsteňov je jednoznačne omnoho jednoduchšie. Tie by sa ale taktiež nemali len tak voľne povaľovať v šuplíku. Je dobré. Ak ich budete mať odložené v jednotlivých škatuľkách. Populárna keramická ruka, síce vyzerá pekne, no v skutočnosti nie je na odkladanie šperkov úplne vhodná. Niektorým kovom nerobí dobre, ak je neustále vystavovaný vzduchu, prachu, či slnečným lúčom. Ak sa teda nechcete ruky vzdať, uložte ju aspoň do uzavretého šuplíka.

náramek z bílého zlata

Využite svoje kreatívne myslenie

Pri odkladaní šperkov môžete využiť aj svoje kreatívne myslenie. Vyrobte si napríklad drevenú škatuľku, alebo spomínané vešiaky. Fantázii sa jednoducho medze nekladú. Ako sme už spomenuli, je vždy lepšie, ak šperky ochránite pred priamym slnečným žiarením a prachom. Takto vám vydržia omnoho dlhšie. Dôležité je aj to, aby ste ich aspoň raz za čas vyleštili špeciálnymi handričkami, alebo prípravkami určenými na tento účel.