Aby ste sa cítili ako doma

No niektorí ľudia majú problém zvyknúť si na to, že sú zrazu niekde úplne inde. Že jednoducho bývajú na mieste, na ktoré nie sú celkom zvyknutí. Práve preto je dôležité celý domov si zútulniť alebo skôr zdomácniť, aby ste sa v ňom cítili lepšie. Aj keď je pravda, že domov sa stane domovom väčšinou len po dlhšej dobe, keď sa nebudete snažiť, môže sa stať, že sa vo vašom dome či byte nikdy nebudete cítiť ako doma. A verte tomu, že to nie je vôbec dobre.

peníze

Obklopte sa vecami, na ktorých vám záleží
Skúste váš domov obohatiť o niečo, čo je len vaše. Môže to mať aj rôzny nostalgický charakter, podstatné však je, aby ste sa cítili dobre, keď to budete mať pri sebe. Rôzne fotografie alebo obrazy, ktoré milujete. Je to skutočne podstatné, pretože detaily robia domov domovom. Ak si v ňom nebudete vedieť poskladať osobné veci a nebudete mať chuť ho obohatiť niečím, čo je pre vás dôležité, nikdy sa tam nebudete cítiť úplne komfortne.

bydlení

Kvety a teplé farby
Verte tomu alebo nie, ale aj farby robia skutočne svoje. Ak máte byt chladný a studený, asi ťažko sa v ňom budete cítiť dobre. Záleží len na vás, no pravdou je, že sa dá len veľmi ťažko cítiť dobre niekde, kde je chlad. Preto stavte na teplé tóny, ktoré evokujú domov. Modernosť pre vás možno bude tiež dôležitá, no nemáte byt preto, aby ste ho ukazovali dizajnérom. Musíte sa s ním vedieť sami stotožniť. A kvety? Kvety sú už akýmsi klišé, čo sa týka domova. Práve preto, že akosi dotvárajú celé prostredie a každej izbe vedia dodať život. Naozaj je to tak. Stavte však na živé kvety a najlepšie v črepníku. Vyberte si vaše obľúbené a umiestnite ich tam, kde to potrebujete. Obľúbená orchidea či iný populárny kvet z vášho domova urobí miesto, ktoré budete milovať. A okrem toho vám to tam bude aj pekne voňať.

Pamätajte však na to, že domov si vytvárate hlavne tým, že v ňom žijete, vytvárate si spomienky a robíte z neho iné miesto.