Čo všetko treba vedieť pred kúpou ponorného mixéra

Ponorný mixér poznáte aj pod názvom tyčový mixér. Tento názov je odvodený od toho ako mixér vyzerá. Jedna rúčka, ktorá má na jednom konci ovládanie a na druhom nástavec.
Ovládanie ponorných mixérov je jednoduché. Stlačením gombíka spotrebič spustíte. Tento gombík je vlastne pulzný spínač, ktorý zároveň slúži aj ako bezpečnostný prvok. Keby Vám náhodou počas mixovania vypadol z ruky, hneď sa vypne.
Preto je najvhodnejšie ak si pred samotnou kúpou mixér vyskúšate v ruke. Ak by Vám nesadol, práca s ním by bola namáhavá a poznalo by to hlavne Vaše zápästie.

mixér

Typy ponorných mixérov

Základný typ.
Základný model tyčového mixéru má len jeden nástavec. V závislosti od výkonu zvládne rozmixovať rôzne druhy potravín. Od krémovej polievky, cez ovocné pyré až po tvrdšie suroviny. Veľké zázraky od neho ale neočakávajte.

Pokročilý typ.
Od základných mixérov sa odlišujú hlavne počtom nástavcov. Nakoľko sú určené pre rôzne druhy potravín ich výkon je vyšší a zároveň môžete regulovať počet otáčok.
Okrem základného nástavcu na mixovanie majú
–         Sekáčik, ktorý rozdrví ľad, alebo naseká mäso
–         Šľahač, výborný na vyšľahanie bielkov a rôznych krémov
–         Miesič cesta
Okrem týchto nástavcov môže vyšší typ tyčového mixéra obsahovať aj nádobu, v ktorej môžete požadované suroviny spracovať. Aj keď je ponorný mixér určený na používanie v akýchkoľvek nádobách a miskách, pribalenú nádobu oceníte hlavne ak budete chcieť nasekať napr. orechy. Orechy takto budú pekne po kope a nebudete ich musieť naháňať s mixérom po celom dne nádoby.

šlehání

Rukoväť
Pri výbere dajte na bezpečnosť. Aj keď nerezová rukoväť vyzerá nádherne nie je práve najvhodnejšia. Ak budete mať mokré ruky mixér môže z Vašich rúk ľahko vykĺznuť. Zvoľte radšej rukoväť aspoň čiastočne pogumovanú.

hrnec

Napájanie
Vybrať si môžete z ponorných mixérov napojených na kábel, alebo s akumulátorom.
Pri mixéroch napojených na kábel ste obmedzovaní dĺžkou kábla. Preto by mal mať dostatočnú dĺžku – aby dosiahol od zásuvky až k pracovnému pultu, ale zároveň zbytočne neprekážal pri práci.
Ak si vyberiete tyčový mixér s akumulátorom ste obmedzený dĺžkou výdrže batérie. Potom musíte dať batériu znova nabiť.