Ako nakúpiť iba to, čo naozaj potrebujete


Avšak nech už patríte medzi prvý alebo druhý typ ľudí, nakupovať musíme všetci aj keď ide iba o základné potreby a verte, že aj nákupom takýchto bežných a základných potravín stratíme veľmi veľa času z nášho života.

nakupování

Ak si nákupy užívate a máte ich radi, potom asi nepotrebujete v obchode žiadnu pomoc. Ak však chcete stráviť v obchode čo najmenej času môžete si pomôcť napríklad jednoduchým zoznamom toho čo vám v domácnosti chýba. Najlepšie je robiť si takýto zoznam popri každodenných činnostiach počas dní, ak si napríklad umývate ruky a zistíte, že vám chýba mydlo a nemáte ďalšie ani v zásobe, najlepšie urobíte ak si hneď vtedy začnete písať zoznam budúceho nákupu.
Častokrát sa totižto stáva, že idete do obchodu, pretože viete že niečo potrebujete. Avšak potom keď prídete do obchodu zistíte, že si nedokážete spomenúť čo to bolo, to dôležité, na čo ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť.

Takéto zoznamy nešetria nielen čas ale navyše šetria aj vaše peniaze. Neveríte? Tak sa nad tým poriadne zamyslite! Pokiaľ idete do obchodu s tým, že vám až v obchode napadne, čo chcete kupovať je viac ako pravdepodobné, že nakúpite (a teda aj miniete aj oveľa viac peňazí) viac vecí ako ste mali v pláne, z čoho logicky vychádza, že prerobíte.

Jednoduchý zoznam vám teda pomáha nielen držať sa vášho nákupného plánu, ale aj šetriť vašu peňaženku od zbytočných strát. Nie je predsa horšieho pocitu, ako keď prídete domov z obchodu, v ktorom ste strávili vyše dvoch hodín a zistíte, že ste nekúpili nič čo ste naozaj potrebovali a minuli ste pritom oveľa viac peňazí ako ste mali v pláne. Zoznam si nemusíte písať nevyhnutne iba na papier, môžete skúsiť aj poznámkový blok vo vašom telefóne, ktorý máte vždy po ruke a teda sa nemusíte obávať, že ho stratíte. Ak sa však rozhodnete pre papierový zoznam, dajte o ňom vedieť celej vašej rodine a uvidíte že váš zoznam sa rýchlo naplní a vám to uľahči nákupy aspoň o polovicu!