Je predčasná ejakulácia problém?

Z hľadiska mužov a istých sexuálnych problémov sa k pomerne známym radí predčasná ejakulácia, respektíve neschopnosť kontrolovať veľmi skoré vyvrcholenie. A nie, s touto situáciou nemajú skúsenosti len „začiatočníci“ ale takisto muži v pokročilom veku, ktorých tento problém dokáže prekvapiť. K následkom vzniku tohto neželaného stavu sa môžu radiť rôzne fyziologické alebo v opačnom prípade psychologické faktory.Muž leží v posteli.jpg
Záleží od závažnosti týchto faktorov. Vo viacerých prípadoch sa dá porucha liečiť prakticky svojpomocne, ale v iných situáciách je zasa potrebné odporučenie lekára, lieky alebo priamy zákrok. Nejeden muž možno hľadá síce dočasné, ale pomerne rýchle a jednoduché riešenie vo forme tabliet typu cialis LacneGenerika alebo podobné prípravky obsahujúce účinnú látkutadalafil.
Z hľadiska závažnosti je však takisto rozdiel či ide o občasný, prípadne prechodný stav, alebo sa vyskytuje už dlhšie a v podstate pravidelne. Takisto si pod pojmom predčasná ejakulácia môže každý milenecký pár predstaviť odlišný časový interval. Akýmsi priemerom je mať doslova pohlavný styk 5 až 7 minút, ak ide napr. o 3 minúty, je sexuálny zážitok o trochu kratší ako by mal byť. Avšak v spojitosti s poruchou vravíme o prípadoch, kedy k vyvrcholeniu príde po minúte až dvoch, v niektorých prípadoch dokonca ešte pred samotným stykom vplyvom erotickej stimulácie.
Aké sú ale možné príčiny vzniku predčasnej ejakulácie? Pozrime sa na tie najčastejšie.Nástenné hodiny.jpg
Neskúsenosť alebo nedostatok sexu sú faktorom „nahromadenej“ sexuálnej energie, ktorá sa pri prvej príležitosti prejaví neprirodzene rýchlym vyvrcholením. Ide však o situácie, ktorá sa dajú postupne a vlastne prirodzeným spôsobom napraviť- pravidelnejším sexom a zdokonaľovaním sa.
Poškodenie PC svalstva, pomocou ktorého napr. dokážeme zadržať moč, ale podobný efekt prináša aj v prípade, ak chceme oddialiť ejakuláciu. Ochabnutie tohto svalstva je možné napraviť špecifickými cvikmi.
Psychika dokáže v našom prípade takisto zohrávať podstatnú rolu. Pravidelný stres, nervozita, slabá sebadôvera, zlé sústredenie sa podpisujú pod nekvalitnú, prípadne tiež predčasnú ejakuláciu.