Naozaj si viete vybrať autoservis správne?

Áut pribúda a tak sa niet čomu diviť že aj autoservisov je ako húb po daždi. No rozlíšiť ktorý je ten správny a ktorý nie, je už o trocha ťažšie ako tomu bolo v minulosti kedy bol najbližší servis nanajvýš tak v okresnom meste vzdialený aj desiatky kilometrov. Ak sa ale budete držať našich rád, nemusíte mať obavy že s vami pozametajú podlahu a ešte im za to aj s radosťou zaplatíte. Výmena oleja nemusí stáť 100€.Opel, modrý kabriolet.jpg
 
Za málo peňazí, málo muziky
Za málo peňazí nečakajte veľa muziky. A u služieb to platí dvojnásobne,. Rozumieme tomu že túžbe ušetriť aj 50€ je dosť často problém odolať. Ale v skutočnosti najnižšia cena nemusí byť v konečnom dôsledku tá najnižšia. Azda najhoršie na čom sa môžete dohodnúť je hodinová sadzba. Veď prečo by sa mal niekto kto je platený od hodím s prácou náhliť? Predsa viac hodín, viac peňazí.
 
Dobré referencie sú na nezaplatenie
Ako sme už spomínali, autoservisov je neúrekom. A preto je dosť pravdepodobné že sa vo vašom okolí nájde niekto známi kto už v danom servise bol a má s ním skúsenosti. Nehanbite sa preto priznať že máte problém s vaším miláčikom a opýtajte sa ho na jeho skúsenosti. Či bol spokojný s opravou, aká bola cena, či ako rýchlo bola závada odstránená. Referencie sú dôležité a vy ste predsa neurobili nič zlé tak prečo preplácať keď nemusíte.
 
Poobzerajte sa na internete
Moderná doba si žiada moderné prostriedky. Keby ste sa spýtali vášho otca či dedka podľa čoho a komu dávali opraviť svojho tátoša tak vám najskôr povedia že známemu. Alebo že sused poznal jeden dobrý servis a podobne. Dnes už je ale všetko na internete. Schválne, skúste zaparkovať nakrivo na parkovisku a hneď riskujete že sa vaše auto objaví v nejakej FB skupine „Parkujem ako …“. Ani tu to nebude iné. Ak vážne nemáte inú možnosť, siahnite po internete.
 
Keď je potrebný špecialista
Samozrejme že sú problémy ktoré dokáže vyriešiť iba autorizovaný servis,a tak neváhajte a zverte im svoje vozidlo. Napríklad taká automatická prevodovka. Tú vám len tak niekto neopraví, a nie je ničím výnimočným že aj ked auto necháte u jedného, v skutočnosti ju len vyberie a pošle na opravu. Celková oprava sa tak zbytočne predraží. Nehovoriac o tom že jej vybratie a opätovne vloženie späť nemusí byť práv odborne vykonané. A práve preto je niektoré veci nechať opraviť špecialistov.Motor, pohľad na mechaniku.jpg
 
Pozor na detaily
Tak ako pri výbere nábytku tak aj pri výbere toho komu zveríte svoje vozidlo je dôležité dbať na detaily. Ak ste sa už na niečom dohodli a mechanik vám síce vymení prasknutú hadičku chladenia ale nechá tam starú zhrdzavenú sťahovaciu pásku. Tak potom je treba sa zamyslieť aj nad jeho ostatnou prácou. Pretože spomínaná páska vám cenu opravy až tak nepredraží no je to detail na ktorom záleží. Čo ak aj k vážnejšej veci pristupoval tak naivne? Skutočne chcete riskovať že sa o týždeň vrátite späť s pokazeným autom.