Jednoduché spôsoby, ako zlepšiť bezpečnosť domova


1. Myslíte, ako to zlodeji robia
Prvým krokom k zlepšeniu domácej bezpečnosti je premýšľať ako zlodej. Začnite tým, že nainštalujete dobré, robustné zámky, ktoré vám umožnia bezpečnejšie bývanie. Čas je zlodejovým nepriateľom. Čím viac času potrebuje, aby vstúpil do vašich priestorov, tým viac by bol frustrovaný. Čím väčší počet zámkov máte, tým menej je to žiaduce pre zločincov. Pozrite sa tiež na svoj dom z vonku: je to dobre osvetlený?
Existujú nejaké úkryty v blízkosti dverí a okien? Pamätajte: tma je najlepším priateľom zlodeja; svetlo je ich nepriateľ. Tak udržte svoj dom dobre osvetlený. Tiež sa snažte urobiť svoj domov hlučný. Čím hlučnejší váš dom je, tým menej budú chcieť do neho vojsť.

klíč

2. Nainštalujte snímače pohybu a kamery
Obe tieto zlepšenia domácej bezpečnosti sú lacné spôsoby, ako znížiť riziko, že niekto príde do vášho objektu v noci. Mnohé z moderných dostupných modelov sú bezdrôtové – stačí namontovať kamery na správne miesta vo vašom dvore a obraz si môžete pozrieť v televízii.

kamera

3. Nerobte zrejmé to, že nie ste doma
Aktualizácie sociálnych médií o vašej dovolenke sú striktné zakázané pri implementácii najlepších nápadov na domácu bezpečnosť. Toto je najjednoduchšia stratégia domácej bezpečnosti, ktorú prehliada veľa ľudí. Po návrate môžete vždy uverejniť fotografie svojej dovolenky.

4. Nechajte vášho suseda vyberať vašu poštu
Tipy a triky týkajúce sa zabezpečenia domova zahŕňajú túto skutočnosť: nechajte si vyzdvihnúť vašu poštu susedom alebo priateľom. Týmto spôsobom ani pán poštár nebude vedieť, že nie ste doma.

antivirus

5. Vytvorte si zoznam cenností
Nie je najlepšie udržiavať cennosti ako šperky doma. Najlepšie je ich ukladať v bankovej skrinke alebo v trezore. Pre všetky ostatné cennosti vytvorte zoznam a udržiavajte ho blízkosti (v Cloude). Týmto spôsobom budete vedieť, či niečo chýba. Takisto zabezpečte, aby cennosti neboli ľahko viditeľné cez okná.