LED žiarovky

Jedným z veľmi významných objavov posledných desaťročí v oblasti svietidiel je LED žiarovka. Tieto žiarovky vlastní takmer každá domácnosť a s kľudom môžeme povedať, že sa tak nejako stali súčasťou životov všetkých z nás. Už je len málo ľudí používajúci klasické svetlá, ktoré sa používali kedysi. Chcete vedieť viac informácii práve o ledkách? Tak čítajte ďalej.

Pozrime sa spoločne na výhody, ktoré nám tento typ žiaroviek ponúka a povedzme si niečo viac o nich. Medzi najväčšie výhody patrí rozhodne to, že sú šetrné k životnému prostrediu. V dnešnej dobe sa problematika našej planéty rieši čoraz častejšie a možno aj to je jeden z dôvodov, prečo si ľudia vyberajú ledky. Neobsahujú rôzne škodliviny vo forme ťažkých kovov, to znamená, že po vyhodení neprepúšťajú nebezpečné látky do pôdy. Ďalšou obrovskou výhodou je napríklad to, že majú oveľa dlhšiu životnosť ako klasické žiarovky, čiže šetria okrem životného prostredia aj naše peňaženky a čas.

19328-large_default

Využívajú sa ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch. Na výber máte z troch hlavných farieb osvetlenia, ako sú: neutrálna biela, teplá biela a studená biela. Ak chcete mať v izbe či vo výrobnej hale pracovnú atmosféru, ktorá vás rozhodne neunaví, odporúčame vám zaobstarať si studenú bielu. Naopak, ak hľadáte svetlo do spálne či do miestnosti, kde si chcete pred spaním čítať knihu, odporučili by sme vám práve teplú bielu farbu.

3864-3_led-retazove-svietidlo-pre-15-x-e27-led-ziarovky--ip54

Led žiarovky existujú aj v špeciálnej forme, v takzvaných RGB led pásikoch, ktoré sa stali populárne najmä posledné roky. Dajú sa v nich totiž navoliť rôzne farby a efekty. Žiarovky si nájdete v rozličných prevedeniach, líšia sa počtom wattov, farbou, spotrebou či päticou. Výber je však len a len na vás.

Ešte stále ste sa nerozhodli, či si chcete príbytok vylepšiť led žiarovkami? Ich kúpu rozhodne nebudete ľutovať!!!