Máte dosť odvahy ostrihať si vlasy sama doma?

Aj keď ide o úplne jednoduchú vec, niektoré ženy sa jednoducho neodvážia. Majú proste strach, že by odstrihli viac ako plánovali a vyzerali potom príšerne. Všetci predsa vieme, že vlasy nenarastú zo dňa na deň o 10 centimetrov a preto si všetky našu vypestovanú korunu krásy udržiavame a vážime.
Ak už však máte vlasy pridlhé a dlho ste nenavštívili kaderníčku, môžu vás prestať poslúchať zastavením rastu.

fénování

Taktiež sa vám môže stať, že ak máte príliš zničené končeky, toto zničenie začne napádať vlasy vyššie a vyššie a neskôr budete nútená ostrihať si ich oveľa viac, ako ste sama chcela.
Preto zbytočne dlho nečakajte a chopte sa sama doma nožničiek. Nezaberie vám to ani 20 minúť a hlavne to nie je nič veľmi náročné. Vlasy vám začnú opäť pekne rásť a navyše sa vám odvďačia aj leskom a lepšou kvalitou.

Ako na to?

  •  Ako prvé budete potrebovať kvalitné, ostré nožničky. Ak chcete byť profesionálnejšia, môžete si dokonca zaobstarať aj nožnice na strihanie vlasov.
  •  Umyte si alebo navlhčite vlasy, aby ste ich nemali šmykľavé. Keď máte vlasy mokré, budete lepšie vidieť, ako ste ich ostrihali. POZOR! Rátajte však tiež s tým, že mokré vlasy sa zdajú byť dlhšie ako v skutočnosti sú a preto sa týmto klamom nenechajte popliesť.
  •  Sadnite si pred zrkadlo na stoličku, hlavu si dajte rovno a hrebeňom si urobte v strede hlavy cestičku. Postupne prameň po prameni odstráňte prebytočné zničené vlasy podľa vašej spokojnosti.

zrcadlo

  •  Aby ste sa ku koncu uistili, či ste si vlasy ostrihali na rovnakú dĺžku a nespravili ste si moc schody, všetky vlasy dajte dokopy tak, aby boli v jednej dĺžke a zarovnajte tie, ktoré vytŕčajú.
  •  Následne vlasy vysušte, aby ste uvideli, či vám výsledok vyhovuje, ak nie ste spokojná, proces opakujte a dorovnajte to, čo ste pokazili.
  •  ODPORÚČANIE: Vždy strihajte radšej menej ako viac, aby ste neskôr vedeli prípadnú chybu ľahko napraviť. Budete tak mať viac pokusov na prípadné odstránenie chyby.