Ako si zútulniť dom a byt?

Dekor dreva
V súčasnosti sú veľmi moderné lesklé povrchy. Lesklá biela alebo lesklá čierna sú obľúbenými farbami na skrini či posteli. Aj v našom obchode ľudia momentálne uprednostňujú moderné lesklé obývacie steny. Sú naozaj krásne a moderné, ale môžu pôsobiť celkom chladne. Nakoniec dekor dreva navodzuje pocit tepla, domova a útulnosti. Drevo v nás akosi pravdepodobne evokuje pocit tepla.

pokoj
 
Fotky na stenách
Pre zútulnenie vášho domova využite vaše osobné veci. Na komodu či poličku si uložte obľúbené dekoračné predmety. Alebo suveníry z dovoleniek. Zaveste fotky či svetielka na steny a okamžite vrátite vášmu domovu útulnosť. Domov vytvára rodina. Preto odporúčaním pre zútulnenie domu či bytu sú fotky. Áno je pravdou, máme tisícky fotiek, ale iba v mobile, tablete či počítači. Málokto z nás si dá fotky aj vytlačiť. Urobte to tak. A potom si fotky rodiny, fotky z detstva, z dovoleniek a podobne rozložte po obývačke či spálni. Nemusíte si ich uložiť na poličku či komodu. Môžete byť kreatívny a vytvoriť stenu fotiek. Využite rámčeky alebo nejaký špagát. Zelená upokojuje. Dokonca sa u nej hovorí ako o farbe zdravia. Skvele vplýva na nervový systém, či pri vyčerpanosti.
 
Farebné vankúše a iné doplnky
Ak chcete maľovať celú stenu tak zvoľte farby iba na doplnkoch. Je známe, že práve doplnky, malé predmety a maličkosti v byte pomáhajú dotvárať pocit domova. Nemusí to byť práve zelená, ale môže to byť vaša obľúbená farba na vankúšoch, dekách, obliečkach či dekách. Teplo domova vo vás navodí napríklad aj žltá farba a jej odtiene.

obývací pokoj
 
Koberec
Kedysi boli koberce v každej miestnosti bytu, potom sa koberce začali vytrácať. Moderné boli rovnaké podlahy v celom byte či dome. Dnes sa vo veľkej obľube tešia kusové koberce. Rovnako v nás navodzujú pocit tepla, čím zútulnia náš dom či byt. Správnym výberom koberca sa vám otvorí priestor, zútulni a
Bude to vyzerať oveľa lepšie.