Ozdobia a presvetlia každý interiér

Aj vy môžete mať sklenené dvere lmmont.sk. Nie je podstatné, či bývate v malom byte v panelákovom dome, alebo vlastníte obrovský dom s množstvom priestoru. Sklenené dvere sa proste hodia všade. Jednu „ale“ tu však je. Musíte si vybrať ten správny typ.Posuvné sklenené dvere, za ktorými je jedálenský stôl s drevenými stoličkami.jpg

Do malých bytov

Prvou kategóriou bytov sú tie, ktoré nemajú príliš veľkú rozlohu. Túto kategórie ohraničme na byty s veľkosťou do päťdesiatich metrov štvorcových. V takomto prípade určte zabudnite na príliš veľké dvere. Na http://www.vsetcinaplaz.sk/vyhladavanie-zajazdov/14-letna-dovolenka prvý kuk sa vám môže takýto nápad pozdávať. V konečnom dôsledku, však budú pôsobiť ako pes na oko – ako sa hovorí.

Lepším riešením sú posuvnú dvere zavesené na stene alebo také, ktoré sa budú zasúvať do puzdra v stene. Stavte na klasické rozmery, teda šírku od deväťdesiat do sto centimetrov. Do extrémne malých bytov, môžete použiť aj dvere s menšou šírkou, no tú už budú naozaj mini dvere.

Do bytov rozmerných

Druhou kategóriou sú byty ktoré však nemožno označiť za malé, teda tie s rozmermi nad päťdesiat metrov štvorcových. Tu už môžete experimentovať trošku viac. Ideálne sú stále skôr dvere posuvné, no ak vám miesto nejako extrémne nechýba, tak môžu byť aj otváracie. Nechoďte však do väčších rozmerov, ako je šírka okolo stotridsiatich centimetrov.Rodinný dom s veľkými oknami a presklenými dverami v drevenom ráme.jpg

Dom – na veľkosti nezáleží

V prípade rodinných domov, sa nemusíte s rozmermi sklenených dverí absolútne obmedzovať. Je úplne jedno, či máte menší jednopodlažný domček, alebo vilu s dvoma poschodiami. V oboch prípadoch môžete použiť aj tie najväčšie rozmery sklenených dverí a kombinácie so sklenenými priečkami taktiež nie je na zahodenie.

Veľmi zaujímavo pôsobia dvere posuvné, ktorými nahradíte podstatnú časť jednej steny. Môžu viesť priamo na záhrade alebo ešte lepšie, na terasu. Dajte si pozor, aby ste zo svojho príbytku neurobili výkladnú skriňu. Dvere teda radšej orientujte na stranu, kde nie je ulica alebo dom suseda.