Praha a jej zaujímavosti

Prag, Prague, Praga, Praha… v každom štáte ju nazývajú inak no všade ju poznajú pre jej výnimočnosť. Je najväčším a zároveň hlavným mestom Česka a môže sa popýšiť rôznymi výnimočnosťami. V minulosti ju považovali za najkrajšie mesto Európy dokonca aj za najkrajšie mesto sveta.

praha

1. Staromestské námestie
Patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Prahe. Snáď žiadny turista nevynechá túto historickú nádheru. Tvorí ho staromestská radnica so svetoznámym orlojom, gotickým Týnsky chrám a barokový kostol sv. Mikuláša. Nájdete tu tiež známuprašnú bránu, ktorá bola postavená v 15 storočí. Bol v nej uskladnený prach preto jej ľudia začali hovoriť prašná.
Súčasťou Starého Mesta je aj bývalé židovské mesto nazývané Josefov. Zachovalo sa tu niekoľko synagóg, židovské múzeum i židovský cintorín.

2. Karlov most
Tvorí spojnicu medzi Starým Mestom a Malou Stranou. Nachádza sa tu niekoľko sôch, najznámejšou je bronzová socha Jána Nepomúckeho. Vstup na most z oboch strán tvoria veže, na jednej strane je to Staromestská mostecká veža a z druhej strany je to Malostranská mostecká veža. Z Karlovho mostu sa dostanete priamo na Pražský hrad, kde sídli prezident,ktorý sa určite oplatí navštíviť.
Most je vyhľadávanou pamiatkou všetkými turistami. Denne ním prejde obrovské množstvo ľudí. Krásnu romantickú atmosféru si užijete keď most navštívite vo večerných hodinách.

3. Zlatá ulička
Nachádza sa na nádvorí pražského hradu. Je typickou uličkou s malými domčekmi, ktoré obývali hradný strelci. Patrí medzi najnavštevovanejšie miesta pražského hradu.


4. Tancujúci dom
Ide o modernú budovu, ktorá bola zrealizovaná českým architektom Vladom Miluničom a dizajnérom Gehrym. Budova má až deväť poschodí, no každé poschodie je vďaka jej nezvyčajnému tvaru iné. Momentálne sa v nej nachádzajú kancelárie a reštaurácia, no určite sa oplatí, zvečniť si túto krásu na svojich fotografiách.

česká republika

5. Petřínska rozhľadňa
Ide o rozhľadňu, ktorá pripomína známu veže z Paríža. Jej výška je 327 metrov, tvorí ju 299 schodov, úplný vrch vež, jej kabína sa nachádza vo výške 51 metrov. Krásny výhľad na krásy Prahy, vám určite stojí za tú námahu aby ste vyšliapali až na vrchol veže.

6.ZOOlogická záhrada
Patrí medzi najkrajšie zoologické záhrady v Európe. Zvieratá tu majú prispôsobené svoje výbehy, tak aby im čo najviac pripomínalo prostredie v ktorom bežne žijú vo voľnej prírode. História zoologickej záhrady v Prahe siaha až do roku 1931 kedy ju prvý krát otvorili. Nachádza sa tu 600 druhov zvierat. Zaujímavosťou je pavilón,,Indonézska džungľa´´. Ide o veľký skleník, kde môžete vidieť voľne lietajúce vtáky, vydry, ktoré sú od návštevníkov oddelené len vodnými plochami. Pre návštevu tejto úžasnej zoologickej záhrady si určite vyhraďte celý deň, pretože je naozaj veľmi obrovská.

karlův most

Toto sú miesta, ktoré v Prahe určite musíte navštíviť. Praha je krásne mesto, plné rôznych výnimočností, ktoré sa oplatí spoznať a vidieť.