Prečo cestovať po Slovensku?

Netrápia nás tu hurikány, zemetrasenia a rôzne iné prírodné katastrofy. Sme malá krajina, ktorá má svoj pokoj a nepotrebuje vôbec nič, pretože sa tu jednoducho celým životom len tak premotkáme. Je pravda, že napriek tomu mnohí z nás neboli v Tatrách alebo na iných miestach na Slovensku, ktoré stoja za zmienku. Stále sa len snažíme niekam vycestovať a odísť a vôbec si neuvedomujeme, že vôbec nepoznáme vlastnú krajinu. Uvedomuje si niekto, že je to naozaj chyba? Aj keď ľudia často argumentujú tým, že dovolenka v Tatrách je drahšia ako v Chorvátsku, nemyslíte si, že je to chyba? Veď môžete ísť kamkoľvek a nemusíte platiť stovky eur len za to, aby ste niečo videli.

 koně při západu

Niektoré veci na Slovensku proste musíte vidieť. Musíte navštíviť hrady a jaskyne, musíte sa poobzerať navôkol seba a porozmýšľať nad tým, čo by ste chceli vidieť, keby ste boli turista na Slovensku. Takéto úlohy sa často dávajú študentom na stredných či základných školách. Ale kam by ste vy zobrali niekoho, kto ešte v živote na Slovensku nebol? A viete, prečo by ste vlastne mali pochodiť a vidieť všetko, čo sa na Slovensku vidieť dá?

 

1. Sme bohatá krajina

Možno tu ľudia nezarábajú milióny, no napriek tomu sa môžeme pochváliť naozaj čímkoľvek. Napríklad úžasnou prírodou a krásami, ktoré by nám iné krajiny mohli len závidieť. Ako môžete byť Slovák a nepoznať typické zvieratá či rastliny?

 zelená příroda

2. Máme históriu

Aj keď sme boli často súčasťou iných krajín, stále máme bohatú históriu, ktorú môžeme nielen študovať, ale aj vidieť na vlastné oči, keď sa vyberieme po stopách hradov a zámkov. Nikdy neviete, na čo natrafíte a nikdy neviete, kedy sa dozviete niečo nové.

 

3. Vieme sa zabaviť

Sami to uvidíte, keď pôjdete niekam lanovkou alebo sa jednoducho len prejdete po typických šiatroch a baroch. Nejde o naše sklony k alkoholu, ale o ľudové piesne a folklór, na ktorý nedá takmer nikto dopustiť.