Čierne bodky na tvári

Najbežnejšou metódou je návšteva kozmetičky. Ale ako sa zbaviť čiernych bodiek doma pomocou masiek a peelingu?

koupel

Existuje niekoľko hlavných príčin vzniku čiernych bodiek na tvári.
· Nedostatočné čistenie pokožky. Nesprávne umývanie, dlhé pôsobenie kozmetiky na tvári, odmietanie peelingu – to všetko vedie k nahromadeniu znečistenia v póroch. V dôsledku toho sa objavia čierne bodky.
· Nízka kvalita kozmetiky. v
· Porušenia v hormonálnom pozadí. Nesprávny priebeh procesov metabolizmu kože vedie k upchávaniu pórov.
· Nesprávne jedlo. Ak budete jesť nadmerné množstvo tučných a vyprážaných jedál, čierne škvrny sú výsledok poruchy žalúdka a čriev.
· Škodlivé návyky a prítomnosť častého stresu. Oba tieto faktory negatívne ovplyvňujú stav tela ako celku, nehovoriac o koži.
· Dedičné predispozície. Ak možno vylúčiť všetky vyššie uvedené faktory, dedičnosť sa nedá zmeniť. Zostáva len trvalé odstránenie vznikajúcich komedónov.

chlupy

Tipy na prevenciu
Zbavenie sa čiernych bodov na tvári je dlhý a niekedy bolestivý proces. Preto stojí za to venovať pozornosť predchádzaniu ich výskytu. Systematickým vykonávaním niekoľkých jednoduchých pravidiel sa môžete chrániť pred zbytočnými obavami.
· Stabilné čistenie pleti. Bez ohľadu na to, ako ste unavení, odmaľujte si očipred spaním. Utrite svoju tvár čistiacim tonikom.
· Odstránenie mŕtvych buniek z povrchu kože. Ak chcete aby pokožka neustále dýchala a nezhromažďovala nepotrebné produkty metabolických procesov, stojí za to aspoň raz za dva týždne vykonať tvárový peeling. Tým sa zlepší prietok krvi kože a pomôže jej pri obnove.
· Používajte iba vysokokvalitnú kozmetiku.


Metódy čistenia v salónoch
Čistenie tváre v salóne je považované za najefektívnejšie a najrýchlejšie. Existuje niekoľko typov kozmetických intervencií.
· Ručné čistenie
· Vákuum. Úplne bezbolestné a bezpečné. Ale nezaručuje 100% čistenie pleti.
· Ultrazvuk.
· Chemický peeling. Na pokožke tváre sa používajú látky obsahujúce ovocné kyseliny.
· Laser – odstraňuje aj hlboké, staré bunky. Zlepšuje krvný obeh v koži a priebeh metabolických procesov.