Šatníkové predmety z minulosti, ktoré by mohli ľahko zmrzačiť akúkoľvek parádnicu

  1. Krinolína

Aby vytvoriť krásny ženský obraz v 19. storočí prvýkrát začali používať štrukturálne spodničky obruče. Použitie tohto úžasného nového produktu však zatienilo niekoľko nehôd. Namiesto vytvárania elegantnej ženskéj siluety, niektoré dámy dostali popáleniny a nenapraviteľné škody na koži. Jedna slávna dáma mala nehodu, keď pracovala s papiermi na stole. Na tkaninu padol kúsok tlejúceho pergamenu, ktorý okamžite začal horieť. Bohužiaľ, práve nasledujúci deň zomrela z mnohých popálenín. V novinách aspoň trikrát týždenne pisali o takýchto nehodách.

kostým

  1. Bandážovanie nôh

Starodávny zvyk „bandážovania nôh“ existoval od 10. do začiatku 20. storočia. Stále existuje niekoľko žien, ktoré boli vystavené tomuto strašnému testu „krásy“. Taký neobvyklý spôsob vynašla jedná súdná tanečníčka. Klenby jej noh sa podobali na polmesiaca, vďaka čomu dievča pekne tancovalo na špičkách prstov. Jej príklad inšpiroval všetky ženy. Spočiatku boli nohy namočené  v teplom vývaru bylín a krvi zvierat a potom stlačili takou silou, že sa začali zlomiť a prsty sa tlačili do podrážky.V roku 1912 bol takýto postup oficiálne zakázaný zákonom, ale niektoré ženy naďalej sa mučili kvôli kráse.

  1. Naškrobené obojky

Škrobové obojky boli mužským rockom. Boli považované za nejaký všeliek pre všetky nepríjemné denné záväzky. Vďaka obojkom bolo možné meniť košeľu jeden raz v pár dní a niektorí zvlášť leniví muži vobec to nikdy neurobili.Tento obľúbený módny doplnok bol v skutočnosti skrytou vražednou zbraňou.Viedlo to k udušeniu, čo spôsobovalo doslovnému vyhynutiu ľudí. Mierny sklon hlavy smerom dopredu – a už ste mŕtvi.

  1. Korzet

Vrchol popularity korzetov prišiel v 19. storočí. V stredovekej Anglicku sa tento kus odevu stal povinným pre každú módnu ženu, ktorá sa rešpektuje. Ak korzet chýbal, bol považovaný za znak sociálneho odmietnutia a nedostatku zdravého rozumu. Ak by sa pas nebol vytlačený do diablových chlpov s korzetom, bola žena považovaná za priateľa frivolných názorov, silne odmietaných a odsúdených spoločnosťou.Ak by pás nebol zopnutý korzetom, bola žena považovaná za prívrženku frivolných názorov, a tiež bola odmietnutá a odsúdená spoločnosťou v každom smere. Účinky používania korzetu boli skutočne strašné. Dýchať bolo veľmi ťažké, takže mdloby sa stali často. Okrem toho parádnice často mali zápchu a tráviace ťažkosti. Čo je horšie, že to mohlo viesť k vnútornému krvácaniu.

kočí
 

  1. Pánske klobúky

Výroba klobúkov v tej dobe bolo považované za nebezpečné. V 17. až 19. storočí plsť bola hlavným materiálom na výrobu klobúkov, ktorý obsahoval túto nebezpečnú chemikáliu v nadmemých množstvách.Dlhotrvajúci kontakt s handričkou, a teda samotným klobúkom, spôsobil takzvanú chorobu. Jej príznaky boli zvýšená podráždenosť a nervové poruchy, ktoré určite nemožno považovať za normálny zdravý stav.