Spádový polystyrén

Pri výstavbe či rekonštrukcii domu by sme nikdy nemali zabudnúť na jeden veľmi dôležitý krok: zateplenie domu. Na zateplenie stavieb sa používajú rôzne zatepľovacie materiály. Pri ich výbere by ste mali dbať na ich čo najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti, hrúbku či pevnosť. Každý typ zatepľovacieho materiálu má taktiež aj inú cenu, takže pri zatepľovaní vašej stavby je potrebné zohľadniť aj váš rozpočet.

Medzi najznámejší zatepľovací materiál patrí EPS polystyrén. Je to práve ten klasický polystyrén zložený z malých bielych guličiek, ktoré pripomínajú sneh. Dnes sa už vyrába taktiež aj v čiernej farbe, kedy je obohatený o grafitové častice. Tento druhý typ EPS polystyrénu má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely a taktiež sa vyznačuje aj lepšou kvalitou.

guličky EPS polystarénu

Práve EPS polystyrén sa používa aj ako spádový polystyrén. Je to tepelnoizolačný materiál, ktorý sa používa na vyspádovanie alebo dospádovanie jednoplášťových striech. Takéto spády slúžia na na vytvorenie spádových vrstiev na plochých strechách, aby sa tak zabránilo vzniku stojatej vody. Takáto voda totižto spôsobuje koróziu a taktiež poškodzuje a oslabuje strechu. Spády zabezpečia prirodzený odtok vody a tak bude vaša strecha a celá stavba v bezpečí.

klasický biely polystyrén

EPS polystyrény sa vyrábajú v najrôznejších hrúbkach podľa miesta ich použitia. Na ploché strechy sa využíva polystyrén s hrúbkou od 250mm do 300mm.

EPS polystyrén sa okrem dobrých tepelnoizolačných vlastností vyznačuje aj vysokej odolnosti. Dokáže odolať aj vysokému mechanickému zaťaženiu. Má zvýšenú protipožiarnu bezpečnosť a vďaka svojej naozaj veľmi nízkej hmotnosti je veľmi ľahký na manipuláciu. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je aj jeho cena, ktorá je skutočne nízka. Pri stavbe svojho domu už sa teda nemusíte viac obávať stojatej vody na vašej streche, ktorá by vám spôsobovala zbytočné problémy.