Dovolenka cez zimu

Dovolenka v zime. Pre niekoho je to tradícia, pre iného novinka. Ľudia si zvykli v poslednom čase chodiť na dovolenku do teplých krajín v zimných mesiacoch. Dôvodom je najmä to, že pláže, hotely a cesty nie sú preplnené turistami. Avšak dovolenka nemusí byť len opaľovanie sa pri mori, ale aj lyžovanie v horách. Bude to však tento rok možné?

Poďme sa najprv pozrieť na top destinácie, ktoré počas zimy radi navštevujeme. Spomenúť musíme určite Alpy, či už v Rakúsku alebo Taliansku. Luxusné hotely či chatky, teplý čaj a celodenné lyžovanie alebo jazda na snowboarde. Taktiež niektorí odvážlivci navštevujú počas zimy aj severné krajiny, ako napríklad Nórsko, Švédsko, Island alebo Faerské ostrovy.

skiin

Ak sa chceme baviť o typoch ľudí, ktorí by najradšej prežili celý život v 35 stupňoch, musíme určite spomenúť destinácie ako sú Miami, Hawaii, Thajsko alebo ostrov Maurícius. Kto by nechcel v decembri ležať na pláži, opaľovať sa, v ruke držať Mai Tai a čítať svoju obľúbenú knihu? Úprimne, asi nikto z nás by nepohrdol takejto ponuke.

Dovolenka

Taktiež sa nemusíme baviť len o teplých krajinách alebo o miestach vhodných na lyžovanie počas týchto mesiacov. Niektorí ľudia si chcú jednoducho len popozerať mesto a obdivovať jeho krásy počas zimy, kedy zmiznú všetky davy ľudí. Takýmito krásnymi mestami sú napríklad Praha, Budapešť, Viedeň a v poslednom čase sa k nim pripojila aj Ľubľana alebo Záhreb.  

Bude sa však dať cestovať do týchto krajín a miest aj počas zimy 2021? Ako iste všetci vieme, epidemiologická situácia sa na Slovensku od augusta minulého roka zhoršila, a aj teraz začínajú stúpať počty nakazených a sprísňovať sa opatrenia. Taktiež krajiny ako USA zatiaľ zakázali vstup na svoje územie občanom z Európy. Podaktorí sú ochotní podstúpiť dlhú karanténu alebo testy, no iní nie. Všetci sú v napätí a čakajú v neistote, čo sa bude diať a či si majú zaplatiť hotel, alebo dovolenku zrušiť.