Stručný návod na kladenie škridle

Staviate dom alebo chatu a práve rozmýšľate nad tým, že by ste si škridle na strechu uložili sám? V tomto článku vám prinášame stručný návod k tomu ako by ste škridle na vašu strechu mali ukladať. Ak ste si ale neni istý, prípadne nemáte okolo seba nikoho kto by na postup dohliadal, zverte svoju strechu do rúk odborníkov.
nová střecha

Ako na to?

Poznáme veľa druhov a typov domov, a teda poznáme aj viacero druhov striech. Podľa toho akú strechu má váš dom, podľa toho budete škridle uchytávať. Ak hovoríme o sklone strechy väčšom ako je cca 45 stupňov, budete prichytávať každú druhú alebo tretiu škridlu príchytkou. Ak ide o strechu, ktorá má sklon cca 60 stupňov, škridle je potrebné prichytiť všetky. Pri miestach, kde je napríklad komín, je potrebné a nevyhnutné škridle a hydroizolačné vrstvy napojiť tak, aby cez ne nemohla voda preniknúť, toto je veľmi dôležité pre vašu strechu a celý dom, ak túto situáciu podceníte budete mať veľký problém. Takisto je potrebné myslieť na zimné obdobia, kedy sneží a práve vtedy nám padá sneh aj na strechu, ak chcete zabrániť kĺzaniu snehu zo strechy, protišmykové škridle ukladajte po celom jej obvode. Celkový kompaktný a harmonický vzhľad strechy docielite, ak budete škridle ukladať striedavo a aspoň z troch paliet súčasne.

střechy domů

Čo je dôležité pri škridlách?

Pri výbere vhodnej škridle pre váš dom je potrebné dbať hlavne na kvalitu, teda je potrebné dbať na to, aby škridle ktoré kupujete, boli vyrobené len z kvalitných materiálov a za kvalitného výrobného procesu. Len v prípade kvalitných škridiel dosiahnete taký úžitok z vašej novej strechy ako očakávate. Kvalitné škridle lepšie odolávajú nástrahám počasia, majú dlhšiu životnosť, lepšie váš dom chránia a takisto zabraňujú únikom tepla z domu. Tým, že budete využívať kvalitné škridle pre váš dom, budete šetriť svoje finančné prostriedky, pretože nebudete musieť riešiť vzniknuté chyby a poškodenia na vašej streche. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o kladení škridle, škridle samotnej, alebo celkovo o strechách, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://krytina.sk, ktorá vám okrem iných služieb ponúka aj odborné poradenstvo od renomovaných odborníkov.