Tieto filmy ste za rok 2018 nemohli premeškať!

O skutočne krátku chvíľu je tu december a pri jeho konci už prakticky vítame nový rok, na steny vyvesíme kalendáre s veľkým číslom 2019. Bol tento rok niečím výnimočný? No, to už musí posúdiť každý z vás jednotlivo ale väčšinu z nás aj týmto obdobím pravdepodobne sprevádzali viaceré filmy a seriály. Preto si myslím, že už nadišiel ten relatívne správny čas na to, aby sme si spravili filmovú rekapituláciu za rok 2018 a vybrali filmy, ktoré najviac zabodovali ako u kritikov, tak aj u nás, divákov. No a v prípade, že ste skôr fanúšikom seriálov, máme niečo aj pre vás .

iron man

Tento článok však venujme konkrétne tým najlepšie hodnoteným a najpopulárnejším filmom za rok 2018.
Avengers: Infinity Warsa podľa hodnotení kritikov, ale zároveň aj ohlasov fanúšikov radí zrejme k tomu najlepšiemu, čo nám rok 2018 priniesol. V tomto jednom filme nájdete bohatý obsah odkazujúci na 10- ročnú cestu štúdia Marvel v podobe akčných bojov všetkých vašich obľúbených superhrdinov. V tomto najnovšom titule je vojna dobra medzi zlom na úplne inom, zatiaľ najvyššom leveli, ktorý vám dopraje dychberúci zážitok zo sledovania.

projektor

Bohemian Rhapsody zaradíme hoci s ťažkým srdcom a skutočne minimálnym rozdielom, len na o centimeter nižší stupienok, čiže na druhé miesto. Ak to ešte neviete, ide o životopisný/hudobný snímok so sklonmi k dráme, ktorý rozpráva o frontmanovi legendárnej rockovej kapely Queen, čiže o Freddiem Mercurym a jeho ceste. Stal sa jedným z najvýznamnejších tvorcov 20. storočia i napriek tomu, že to v spoločnosti nemal vždy ľahké.

star wars

V prípade filmu Ready Player One: Hra začína môžeme skutočne povedať, do tretice všetko dobré. Vlastne oveľa viac, než dobré. Čaká vás zaujímavý filmový sci-fi zážitok od legendárneho režiséra Stevena Spielberga. Opäť nám vyrazil dych zaujímavým príbehom, v ktorom sa tentokrát hlavní hrdinovia nachádzajú v roku 2045 a ich hlavným cieľom je zvíťaziť v hre o neopísateľné bohatstvo prostredníctvom virtuálnej reality.