Výmena starých okien za nove

Už máte dosť tých starých okien , čo Vám prepúšťa zima , alebo hmyz či vodu do vášho bytu či domu? Poradíme Vám aké okná sú v móde a celý postup na výmena starého okna za nové.
dřevěná okna

 

Plastové okna

Pri týchto okách je široký výber moderných okien . Široké , úsporné a ekologické okná na mieru podlá Vášho želania. Stačí si vybrať od dodávateľa vhodné okna , a svoj domov máte zabezpečený na niekoľko desiatok rokov. V ponuke sú za skvelé ceny a v širokom paletovom výbere.

Hliníkové okná

Ide o ľahký materiál ktorý vám zabezpečí teplo a pohodlie vo vašom domove. Majú veľmi dobrý tepelnoizolačný systém preto Vám teplo nikam neujde . Majú veľmi dobrý izolačných materiál a pevnosť hlavne pri veľkých oknách .

Drevodekory  

Ide o čisto prírodný materiál , a farebne prevedenie okien je hitom dnešnej doby . Tieto okná zaručujú vysokú kvalitu a odolnosť voči počasiu . Môžete si ich kúpiť za skvelé ceny v širokom výbere okien na trhu.                  

Izolačné sklo – Dvoj sklo – Trojsklo

Sklo tvorí 70 až 85% Vašich okien. Práve preto im treba venovať veľký dôraz pri výbere. V našom sortimente nájdete rôzne pakety skiel od 24mm až po 54mm, okná dodávame s dvoj sklom (jedna vzduchová medzera plnená s argónom) alebo s trojskom (dve vzduchové medzery plnené s argónom). Platí pravidlo, že čím širšia vzduchová medzera medzi dvomi alebo tromi sklami tak tým lepšia tepelná a hluková izolácia. Základná hrúbka skla v našich okien je 4mm, ale podľa požiadavky zákazníka sa dá rozšíriť až do 8mm. Čo zodpovedá bezpečnostnému zaskleniu.
okno chaty

Výmena okien nové za staré

Ako prvé čo musíte urobiť , je že odmontujete všetky sklenené časti. Dávajte si však pozor na to aby ste nerozbili sklo , alebo napadli z okna. Opatrnosť je prvoradá. Potom odstránite drevenú časť  pomocou kladiva .a taktiež odstránite aj všetko okolo okna , aby ste mohli naniesť novú vrstvu lepidla. Ak už máte okná odstránené , môžete nahodiť nové. Nahoďte okna a sprejom lepidlom vyplňte všetky medzery a štrbiny na okne , a nechajte schnúť. Pozor môže to trvať aj niekoľko hodín. Ak Vám lepidlo zaschlo môžete naniesť kožovku a naniesť farbu exteriéru aby nebolo vidieť že bolo menené okno na vašom dome či byte. Prípadne ak nechcete meniť okná sami , dodávateľ okien sa o to postará ale musíte si to zaplatiť.