Založenie s.r.o.

Žijeme v dobe, kedy sa väčšina prác sústredí práve do online sféry, teda na internet. Množstvo firiem ponúka iba prácu z domu. Je to obrovskou výhodou tejto doby, kedy sa už takmer všetko dá vybaviť z pohodlia domova. Ak ste uvažovali, že by ste chceli práve vy začať podnikať a neviete ako začať, tento článok je práve pre vás. Prvý krok, ktorý musí urobiť každý podnikateľ je založenie firmy, najčastejšie spoločnosti s ručeným obmedzením, teda s.r.o. Vedeli ste však že funguje aj založenie sro elektronicky? Vďaka tejto službe si môžete založiť spoločnosť bez zbytočného a nákladného cestovania. Celý proces trvá iba dva dni, teda 48 hodín.

ready-made-s.r.o.-scaled

Určite sa pýtate aj otázku, koľko bude takéto založenie stáť. Cena sa pohybuje od 290 eur, pričom závisí od všetkých vašich požiadaviek na novú spoločnosť. V tejto cene 290 eur je zahrnuté prediskutovanie ohľadom vašich podnikateľských plánov a poskytnutie rád pre začiatočníkov, spracovanie všetkých potrebných zmlúv a dokumentácií, prevzatie vydaných dokumentov, ktoré budete potrebovať.

Založenie-s.r.o.-thegem-blog-default

Medzi najväčšie výhody tohto procesu je určite časová nenáročnosť, prijateľná cena, no taktiež aj fakt, že z príjmov spoločnosti sa platí daň vo výške 21%. Napriek tomu, že základné imanie pri zakladaní spoločností je minimálne 5 000 eur, ak ste viacerí spoluzakladatelia, stačí ak každý z vás prispeje vo výške 750 eur. Ak by sa vám stala nejaká nepríjemnosť a nesplnili by ste si svoj firemný záväzok, budete ručiť iba veľkosťou vášho majetku, a nie viac.

Začať s podnikaním už vôbec nie je tak náročné ako kedysi. I z nováčika, ktorý ešte neviedol žiadnu firmu môže byť úspešný podnikateľ. Stačí mať dobré nápady, byť zodpovedný a kreatívny. Ak toto všetko spĺňate aj vy, nebojte sa ísť do toho! Určite nebudete ľutovať to, že ste opustili prácu kde ste sa nudili a nenapĺňalo vás vaše vtedajšie povolanie.