Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn

LinkedIn ponúka množstvo príležitostí pre tých, čo hľadajú prácu aj pre zamestnávateľov. Môžete rozšíriť svoje obchodné pripojenia prostredníctvom LinkedIn oveľa viac, ako pomocou Facebooku alebo Twitteru.
Účet na LinkedIn sa oplatí z nasledujúcich dôvodov:

linkedin

Náborári a manažéri ľudských zdrojov majú účet na LinkedIn. Ľudia, ktorí hľadajú zamestnancov sa pozerajú na váš profil na LinkedIn. V skutočnosti, ak nie ste na LinkedIn, môže to viesť k špekulácii prečo. Napríklad, že nie ste internetovo zruční. Ak hľadáte prácu, očakáva sa, že budete mať účet na LinkedIn.

LinkedIn má rozsiahle zoznamy pracovných miest. Ak hľadáte prácu, môžete využiť vyhľadávací nástroj služby LinkedIn. Mnoho špičkových značiek používa LinkedIn ako spôsob, ako nájsť vhodných kandidátov prostredníctvom zoznamov pracovných miest.

Prijímajte (a dávajte) potvrdenia a odporúčania. LinkedIn umožňuje vašim rovesníkom podporiť vaše zručnosti a napísať pre vás odporúčania a môžete pre nich urobiť to isté. Ľudia, ktorí hľadajú kandidátov na prácu, zohľadnia tieto odporúčania.

Vytvorte dôležité obchodné vzťahy. Môžete si vybrať s kým sa spojiť prostredníctvom LinkedIn. Môžete sa napríklad spojiť s minulými spolupracovníkmi, zamestnávateľmi a manažérmi skupiny Fortune 500. Nikdy neviete, kto bude vaše pozvanie akceptovať.

Pripojte sa k profesionálnym skupinám, ktoré zahŕňajú rovnako zmýšľajúcich ľudí. LinkedIn hostí tisíce online skupín, ktoré umožňujú profesionálom vytvárať siete v rámci svojich odvetví.

Oslovte ľudí, ktorí si prezerajú váš profil. LinkedIn vám povie, kto si prezerá váš profil, ktorý otvára dvere pri stretnutí s novými ľuďmi a pri vytváraní dôležitých spojení. Ak napríklad používateľ, s ktorým máte záujem pracovať, prehliadol váš profil, môžete ho kontaktovať.

obchod

Predstavte ostatným vaše knihy, webové stránky, blogy a ďalšie. Váš profil obsahuje miesta, na ktorých môžete uvádzať knihy, články, ktoré ste vytvorili, a odkazy na váš blog, webové stránky alebo iný online obsah. To prináša viac návštevnosti vašim záujmom.