Obchod so starožitnosťami?

V otázkach podnikania mi príde otázne, ako je to vlastne s obchodmi, ktoré predávajú určité vzácnosti, ktoré sú však už dávno z módy?
•        Na jednej strane tento tovar budí obdiv a je raritným prídadom ak ho objavíme, takže v tomto smere je vzácny.
•        Na druhej strane sa mnohí ľudia snažia ísť s dobou a nevidia zmysel v tom, aby kupovali staré veci.
•        Potom je tu ten stred, kedy tento tovar u ľudí vzbudí záujem, no nemá u nich praktické využitie.
gramofon
•        Takže oplatí sa ísť do takéhoto podnikania?
 Niektorí ľudia by to ocenili a aj by od Vás hádam tovar kúpili, niektorí to považujú za vyhadzovanie peňazí.
•         Ak sa na to pozriem obšírnejšie, tak sa mi zdá, že obchodov s takýmto tovarom je naozaj málo, čo môže značiť fakt, že je málo záujemcov.
•        No na druhej strane nebudete mať veľkú konkurenciu.
•        Na jednej strane doba rýchlo pokrokuje.
•         Na druhej sa dostáva do módy retro a objavovanie zabudnutých produktov.
vinylová deska
Takže vidíte, koľko za a proti si predstavujem. Sú to samé paradoxy.
Konkrétnejšie som mal na mysli obchod, v ktorom by sa predávali LP /platne/, staré, no pamätné knihy, časopisy, staré modely počítačov, gramofóny, skrátka všetko, čo už vyšlo z  módy, no opäť sa to stáva populárnym a niektorí mladí i starší ľudia by takýto tovar opäť radi uvítali. Okrem toho by sme v obchode mohli nájsť aj rôzne iné, za to vzácne starožitnosti, ktoré sú pamätné a stúpajú na cene.
starožitné knihy
Pre niekoho, ako aj pre mňa, by takýto druh podnikania predstavoval zábavu, no je veľmi otázne, či by som neprerobil. Je otázne, aký záujem by to vzbudilo u verejnosti a koľko peňazí by mi za taký tovar dali. Ak by prišli do takéhoto obchodu, veci by ich zaujali a radi by ich skúšali, no ak by ich mali ísť zaplatiť, boli by toho názoru, že sa jedná o staré „haraburdy“ a najradšej by zato dali aj takú sumu. Môže sa jednať o zaujímavý druh podnikania, no zárobok je veľmi otázny. A otázna je aj cesta, akou si takýto, dnes už nepredajný tovar zaobstarať a následne ho predať.