Čo teraz?!

V dnešnej dobe, kedy je prvoradý kapitál a výroba sú otec či mama slovenskej rodiny pre štát, inštiúcie  i zamestnávateľov asi tak na stom mieste záujmu. Preto sa veľmi ľahko a často stáva, že človek, ktorému sa blíži dôchodkový vek, zostane prepustený z práce. Takýto človek už pracoval pre štát i zamestnávateľov dlhé roky, väčšinu svojho života a veľakrát uprednostnil prácu pred vlastnými záujmami. No takto sa mu môžu odvďačiť a potom ten chudák sa ani nemá ísť kam odvolať, nikto ho riešiť nebude. Ako potom taký človek, ktorý má už finančnú závislosť zoženie opäť príjem?
muž důchodce
Najskôr si nájsť nové zamestnanie. Lenže ako vieme, bežný zamestnávateľ na Slovensku uprednostňuje svoje záujmy a nad nejakým otcom či mamou rodiny sa nezľutuje. Ak má ten človek bez zamestnania asi 50 rokov, je to veľmi ťažké. Zamestnávatelia uprednostia mladých ľudí, z ktorých ešte môžu ťažiť maximum a žiaden dôchodok im tak skoro nebudú musieť platiť.  Navyše si zoberme fakt, že nezamestnanosť je vysoká a nájsť si prácu je náročné aj pre mladých ľudí.
výstavba tunelu
Navyše sa jedná stále o ten istý typ práce, nijaké nové a zaujímavé pracovné miesta nevidno. Ak by sa aj našli, 50 ročného človeka tam určite nezamestnajú. Lenže boja sa ho zamestnať aj v ťažkej práci. Pretože predsa môže pri takom dnešnom tempe odpadnúť a dokonca zomrieť na pracovisku. V lepšom prípade prísť k zraneniu chrbtice a zamestnávateľ by mu musel platiť za zranenie pri práci.
Potom tu máme druhú možnosť a to ísť sa prihlásiť na úrad práce.
stavební práce
Všetky inštitúcie takisto aj úrad práce dnes vyžadujú počítačovú zručnosť. “ Nájdite si to na počítači, odfoťte si to s tabletom, pošlite mi e- mail, doneste mi to prefotené!“  Tieto slová tam počujeme veľmi často a pre človeka, ktorý 30 rokov pracoval ako manuálny pracovník, pričom sa o počítače nikdy nezaujímal, sú toto prvé ťažké prekážky. Ak tieto prekážky splní, úrad práce ho začne pravidelne posielať na výberové konania, ktoré sú veľakrát od veci a nesúvisia s tým, čo požadujete.  Navyše úrad musí dodržiavať zákony a osnovy štátu, kedy takéhoto človeka len domotajú kým to dobrovoľne nevzdá a z úradu i podpory sa neodhlási.