Nájdite si čas na seba

Väčšina navštevuje kaderníctva za účelom podstrihnúť končeky či dofarbiť korienky. Málokto vie, že s vašimi vlasmi profesionáli dokážu urobiť aj nemožné. Populárny je momentálne brazílsky keratín, vďaka ktorému budú vaše vlasy jemné, zdravé a lesklé. Rovnako si môžete vybrať akúkoľvek masku či zábal. Pri farbených vlasoch je to až nevyhnutné. No pozrime sa bližšie na metódy farbenia. Mnohé americké hviezdy na tieto trendy nedajú dopustiť.

barvení
 
Contouring                 Určite poznáte kontúrovanie tváre. Slúži na potlačenie nedokonalostí a zvýrazní pekné rysy. Práve takto funguje aj contouring vlasov. Je to hra svetla a tieňa, svetlých a tmavých odtieňov. Profesionálny kaderník dokáže vytvoriť farbu, ktorá splynie s vašimi vlasmi a tónom pleti. Pre pretiahnuté tváre sa používa tmavá farba hore, svetlá dole. Hranatú tvár zjemníte tmavšími odtieňmi popri spánkoch a svetlé odtiene na vrch hlavy. Tvár v podobe trojuholníku zaoblíte svetlejším melírovaním po dĺžke.

klobouk
                                             
Babylights                 Ide o techniku farbenia vlasov, ktorá dostala názov podľa detských časov, kedy sme behali po vonku a slnko nám vytiahlo niektoré pramienky. Je to diskrétna zmena a teší sa obrovskému úspechu. Tajomstvo je v oživení farby melírovanim jednotlivých pramienkov. Najčastejšie je riedke zosvetlenie z polovice vlasov a prechádza do hustejšie zafarbených svetlých koncov, pričom vrch zostáva tmavší.
                                                                    
vlasy
                  
Ombré                        Ombré technika je populárna už veľmi dlho. Ide o tmavší vrch so svetlými koncami. Ombré si väčšina žien nedáva robiť opakovane, ale len na určitý čas a zas sa vráti k pôvodnej farbe. Ide o mierne neprirodzenejšie odfarbenie ako babylights a contouring. Farba sa nanáša od polovice dole bez melírovaných pramienkov. Vlasy však veľmi pekne oživí a pritiahne pozornosť. Na jedno si však dávajte pozor. Zle urobené ombré vyzerá veľmi škaredo.