Odkaz deda Elvisa

Aj v roku 2017 by sme si mohli pripomenúť jednu osobu, ktorá veľmi výrazným krokom ovplyvnila pojem zábava a to, čo si pod ňou predstavujeme. Životný štýl tohto človeka pretrvávaja ďalej, už generácie. Hlavne v mladých ľuďoch, no neodmietnu ani starší. Mnohí mladí si ani neuvedomujú, odkiaľ vzali inšpiráciu zábavného životného štýlu vo forme hudby, tancovania, rebélie, alkoholu, či neviazanými radovánkami s opačným pohlavím. Dámy a páni, chlapci a dievčatá, tento životný štýl a odvahu čeliť jednotvárnosti života i spoločnosti Vám priniesol človek,… Elvis Presley.

zpěvák

Je to dedo tohto životného štýlu a jeho odkaz je rock and roll. Ja viem, dnes má už iné tóny, iné názvy, ako Techno, Drum and bass, Metal, Hip-Hop, Punk,… no ale tá podstata zostala. Len si ju každá generácia prispôsobuje k svojej dobe. Dnes, kedy sa dá vyrobiť ohurujúca a zábavná hudba zo sto kvalitnými efektami cez počítač, už pôvodné tóny rock and rollu až tak veľa ľudí neoslovia, no duch rock and rollu pretrváva generácie. A Elvis Presley bol jeho najznámejším, najvplyvnejším a možno povedať najvýstižnejším stelesním svojim správaním, názorom i výzorom. A práve on bol prvý, ktorý ho dokázal vyjadriť v tej pravej podobe, mnohé nasledujúce generácie a hudobné, životné štýly sú vlastne jeho synmi a vnukmi. Ak ste mladý človek ako aj ja, možno si tohto nie ste vedomý a žijete vo vedomí, že tento životný štýl odštartovala Lady Gaga.

elvis

•         Dnes už nevidíme, že by bolo v móde nosiť háro, kotlety a koženú bundu s riflami, pričom by sa tancoval „big beat“, no rozhodne tá pointa v mladých pretrvala. Chcú sa zabaviť a rebelovať, chcú sa prejaviť určitým hudobným a životným štýlom.

oheň

•         Neobhajujem však, že je správne byť nezodpovedný a nedajbože tu nechcem propagovať drogy či tehotenstvo maloletých dievčať. To nie, to ide do extrému. Zabávajme sa, rebelujme proti nezmyslom, ale určitú zodpovednosť si musíme zanechať, aj ak sme eštelen mladí. Máme určitý cit aj k zodpovednosti, nevzdajme sa ho.