Poznáte všetky spôsoby na uskutočnenie platieb?


Internet Banking
Internet Banking je jedným z najobľúbenejších spôsobov platby. Zároveň sa dá povedať, že ide aj o najbezpečnejší spôsob odosielania peňazí. Aj keď sa pravidlá IB medzi jednotlivými bankami líšia, vo všeobecnosti je univerzálny. Pre odoslanie platby je vždy nutné zadať bezpečnostné heslo. Veľkou výhodou je, že do IB sa dnes už dostanete aj pomocou smartfónu alebo tabletu, nepotrebujete nevyhnutne počítač, tak ako tomu bolo v minulosti. Transakcie uskutočníte jednoducho aj cez prečítanie QR kódu.

peníze
 
Použitie platobnej karty
Každý majiteľ k účtu má spravidla k dispozícii aj kreditnú alebo debetnú kartu, ktorou môže platiť napríklad v obchodoch. Tieto sú väčšinou už všetky vybavené terminálmi, takže stačí len vložiť kartu do terminálu a zadať PIN kód. Nevýhodou môže byť, že niekto môže odpozorovať váš PIN kód, ukradnúť a následne zneužiť vašu kartu.

platební karta
 
Použitie bezkontaktnej platobnej karty
Výhodou je, že si nemusíte pamätať PIN kód. Pri platení stačí priložiť kartu k terminálu. Nevýhodou je, že keď vám kartu ukradnú, zlodeji k nej nepotrebujú PIN kód a môžu ňou platiť. Na druhej strane, vybrať hotovosť z bankomatu nie je bez znalosti PINu možné. V takomto prípade je nutné dať kartu ihneď zablokovať.
 
StickAir
Unicredit Bank ponúka možnosť platenia prostredníctvom nálepky StickAir, ktorá funguje podobne ako bezkontaktná karta. Aby ste ju získali, nemusíte mať v banke otvorený účet, StickAir sa dobíja ako kredit na mobilnom telefóne.

aplikace
 
Viamo
Prostredníctvom tejto aplikácie môžete posielať peniaze do výšky 50€ a vôbec nemusíte poznať číslo účtu príjemcu. Tento však musí byť tak ako vy, zaregistrovaný vo Viamo.
 
Paypal, TatraPay
Tento spôsob platby sa najčastejšie využíva pri nakupovaní cez internet avšak pri PayPal je nutné zriadiť si medzinárodný PayPal účet.
 
Hotovostné platby
Napriek dnešnej modernej dobe, hotovostné peniaze sú stále obľúbené. Prostredníctvom spoločnosti Western Union napríklad môžete poslať peniaze do krajiny vzdialenej aj desiatky tisíc kilometrov.