Turecký Belek – letná dovolenka pre náročných

Dovolenková destinácia Belek v Turecku sa vyznačuje pokojným prostredím a množstvom aktivít pre náročnejších klientov. Na svoje si tu prídu milovníci golfu. Tak sa na túto lokalitu pozrime bližšie.

Pláž Belek s turistami


Turecko Belek je turistické stredisko v provincii Antalya. Toto miesto nájdete aj pod označením Turecká riviéra. Ide o lokalitu, ktorá doslova dýcha luxusom, no na druhej strane tu nájdete aj pokojné prostredie obklopené nádhernou prírodou. Nehovoríme len o plážach pri stredozemnom mori, ktoré je teplé a čisté, ale taktiež o monumentálnych pohoriach. Jedným z nich je napríklad pohorie Taurus. V neďalekej blízkosti letoviska, konkrétne asi tridsať kilometrov ďalej, sa nachádza aj prírodný park Kursunlu. Ti môžete vidieť vodopád Manavgat a pestrú flóru i faunu tejto krajiny.

Bohatý program a množstvo atrakcií

Letovisko je známe aj rozsiahlymi golfovými ihriskami, ktoré nájdete i priamo na pobreží. Golf si tak môžete zahrať v neopakovateľnom prostredí, obklopení zeleňou a výhľadom na more. Ak obľubujete skôr plážové, či vodné športy, prídete si taktiež na svoje. Môžete a povoziť na vodných skútroch, hrať plážový volejbal, ping pong, minigolf, bowling, alebo navštíviť tenisové kurty, ktoré sú otvorené aj počas noci.
Pokiaľ ste tenis, či golf v živote nehrali, netrápte sa. Priamo na mieste sa nachádza množstvo skúsených lektorov, u ktorých si môžete zaplatiť akýsi rýchlo kurz.
Ak by ste si chceli odpočinúť od morskej vody, máte možnosť kúpania v desiatkach bazénov s a rôznymi vodnými lagúnami. Na svoje si prídu aj deti, pretože tu nájdu vodné šmýkačky a tobogány.

Muž hrajúci golf pri mori

Nachádzajú sa tu aj futbalové trávniky, po blízkom okolí sa môžete prejsť na koni, alebo sa vybrať na cyklotúru. Pre tých odvážnejších je tu ponuka raftingu, alebo horolezectva. Nudiť sa jednoducho nebudete mať kedy a ako.