Vegánstvo ako životný štýl

Vegánstvo je určitý životný štýl založeným na princípe, aby sme naším životom neubližovali iným tvorom, zvieratám. Vychádza predovšetkým z myšlienky, že v dnešnej dobe už nepotrebujeme využívať iné bytosti na to, aby sme vedeli prežiť. Čiže ich nemusíme využívať ako potravu, oblečenie ani zábavu. Všetko čo ľudská bytosť potrebuje pre život si vieme zabezpečiť bez vykorisťovania, pytliačenia a akéhokoľvek zabíjania tvorov. Rastlinná strava je odporúčaná mnohými známymi vedcami a kvalitným výskumom vieme vyrobiť materiály mimoriadne podobné živočíšnym. Príkladmi sú už dosť známa umelá kožušina a oblečenie. Týranie zvierat pre zábavu v cirkusoch konečne začína upadať. Vegánstvo je z veľkej časti o spolunažívaní a zdieľaní našej jedinej planéty so všetkými jej tvormi a o vzájomnom rešpekte.

slogan
 
Vegánstvo ako životný štýl je jedným z najmierumilovnejších známych štýlov života. Je o rešpektovaní iných tvorov, zvierat, hmyzu alebo ďalších ľudí. Keď si človek uvedomí, že každý jeden tvor na tejto planéte má rovnaké právo na život  ako ktokoľvek z nás a spraví z tejto veľkolepej myšlienky svoju životnú filozofiu, automaticky sa to odzrkadlí v jeho prístupe ku všetkému živému. Rešpekt voči prírode, zvieratám, ľuďom. Ide o život s cieľom mierumilovného spolunažívania bez utrpenia a so súcitom.
 
Vegán, ako osobnosť
Vegán je niekto, osoba, ktorá nekonzumuje žiadne zvieracie produkty. Neje mäso, žiadne mliečne výrobky, med a iné produkty včiel, vajíčka a ďalšie živočíšne produkty. Taktiež nepoužíva žiadne produkty vyrobené zo zvierat, na ich úkor a zdravie. Tiež nepoužívajú produkty, ktoré boli tak kruto testované na zvieratách.
 
Vegáni nepodporujú priemysel založený na využívaní zvierat ako cirkusy, ZOO, vodné svety, zvieracie zápasy a drsné preteky. V konečnom dôsledku vegánstvo nie je len diéta. Je to životný štýl, s hlbokou podstatou, ktorý pokrýva všetky aspekty nášho spoločenského života a jeho jadrom je mierumilovné spolunažívanie s ostatnými tvormi. Vegáni sa riadia pravidlom – nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe.

musli
 
Človek preukázateľne nepotrebuje k svojmu prežitiu mäso ani žiadne živočíšne produkty. Konzumácia mäsa nám v skutočnosti škodí z dôvodu, že sa nám to vymklo z rúk. Ročne pre jedlo zabijeme viac ako 60 biliónov zvierat len na potravu. Tieto zvieratá žijú v krutých podmienkach, ktoré si nevieme ani predstaviť. Nemôžu plniť žiadne svoje prirodzené funkcie a potreby a po takomto ukrutnom živote plnom trápenia ich bezcitne zabijeme na pásovej výrobe.